Kopaná

23. 5. Bystřice pod Hostýnem, muži A – Provodov 3:3 (2:2), branky: Dluhoš, Krajcar, Šindelek 3:4 na PK.
V první půli byla aktivita na naší straně a obě branky padly po pěkných kombinačních akcích. My jsme dostali velmi laciné góly, zvláště druhý přišel téměř z poloviny hřiště a přehodil brankáře, který vyběhl možná zbytečně daleko za velké vápno. V druhé půli dál pokračoval útočný fotbal z obou stran. Z krásné kombinační akce Dluhoš – Šindelek padl vedoucí gól. Hosté se snažili vyrovnat, ale na hřišti mezitím zavládla velká nervozita a začaly se rozdávat žluté karty. Bohužel vyrovnání přišlo s 90. minutou. Pak přišly na řadu PK, díky nimž si odvezli dva body hosté. Trestné kopy se proměňovaly za velmi chladného, deštivého a větrného počasí a bylo jich na každé straně 11, což je asi rekord v této soutěži. Veliká škoda, na výhru jsme tentokrát měli.

23. 5. Bystřice pod Hostýnem, starší žáci – Ratiboř 4:2, branky: Navrátil 3, Červinka
23. 5. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci – Ratiboř 2:4, branky: Hradil, Kotas
24. 5. Bystřice pod Hostýnem, muži B – Zahnašovice 6:0, branky: Ondroušek, Vašík, Zámorský, Tureček, Machala, Vinklárek.

29. 5. Pod záštitou KFS se uskutečnil nábor mladých nadějí fotbalových ze školek a škol. Nábor se konal na hřišti v Zahájeném a zúčastnilo se ho 200 dětí. Díky panu Křížkovi, který měl organizaci na starosti, vše klaplo na jedničku a děti si užily i doplňkových her. Tento nábor se konal jen ve čtyřech městech Zlínského kraje a nás těší, že jsme byli mezi vybranými. Jen musíme doufat, že dětem nadšení vydrží a budou nás oddíl navštěvovat, aby byli nástupci do všech kategorií

29. 5. Rožnov pod Radhoštěm – Bystřice pod Hostýnem, muži A 1:0 (1:0)
V netradičním čase a hodině, na umělé trávě, sehráli naši muži velmi pěkné utkání, ze kterého jsme si ale neodvezli ani bod. Až na jednu ojedinělou akci domácích, z níž padl jediný gól, jsme měli po celý zápas převahu, zvláště pak ve druhé půli. Naši předváděli krásnou kombinační hru, ale bohužel se nedařilo zakončení akcí. Byla znát i větší přízeň rozhodčích v posuzování pravidel, pokud šlo o domácí. Výborně zahrál celý tým, dvojice Krajcar – Kušík a brankář Konečný.

31. 5. Žeranovice – Bystřice pod Hostýnem, muži B 6:1, branka: Tureček
31. 5. Nedašov – Bystřice pod Hostýnem, starší žáci 0:11, branky: Navrátil 8, Žiška, Franěk 2
31. 5. Nedašov – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci 7:6

6. 6. Bystřice pod Hostýnem, muži A – Morkovice 4:1 (1:0), branky: Dluhoš, Habanec, Šindelek, vlastní.
Hrál se pohledný kombinační fotbal, oba soupeři měli už své místo v tabulce jisté, přesto to si na obou stranách vytvářeli gólové šance. Oba brankáři ale vždy byli na místě. To trvalo až do 41. minuty, kdy domácí zahrávali rohový kop, obrana hostí zaváhala a přišel vlastní gól. Po přestávce se nadále hrál útočný fotbal, ale už ve 47. minutě jsme po chybě domácích obdrželi vyrovnávací branku. Odpověď našich byla blesková a o 3 minuty na to padl pojišťovací třetí gól. Soupeř se nevzdal, ale jejich šance vždy s dávkou štěstí náš brankář zapudil. Habanec pak 6 minut před koncem stvrdil konečný výsledek zápasu. Skvělá hra.

6. 6. Bystřice pod Hostýnem, starší žáci – Juřinka 5:1, branky: Navrátil 3, Maťa, Kocman
6. 6. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci – Juřinka 0:5

7. 6. Bystřice pod Hostýnem, muži B – Komárno 2:1, branky: Machala, Zámorský

12. 6. – dohrávka 18. kola Horní Bečva – Bystřice pod Hostýnem, starší žáci 1:12, branky: Navrátil 9, Franěk 2, Kocman
12. 6.  Horní Bečva – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci, 1:14, branky: Ovčačík, Hanslík 2, Kalus 2, Schonwalder 2, Maťa 6, Horák

13. 6. Kelč – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci 11:1, branky: Navrátil
13. 6. Kelč – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci 0:8, branky: Hanslík 3, Ovčačík, Hradil 2, Kotas 2

Konečné umístění našich žáků v krajské soutěži je výborné, z prvního místa postupují do krajského přeboru žáků. Celkem 22 zápasů – skóre 170:34, 62 bodů, 3 body náskok před druhým celkem. Mladší žáci získali 3. místo v tabulce, 22 zápasů, skóre 133: 65, 45bodů. Doufáme, že v krajském přeboru se nadále bude našim žákům dařit.

Sestava – starší žáci:  Semaník T. – Franěk, Burda, Křížek, Ulrych, Maťa, Žiška, Nezhyba, Červinka. Pařil, Svoboda, Hlava, Schonwalder, trenér: Petr Křížek
Sestava – mladší žáci: Chuděj – Hanslík, Hošák, Kouřil, Hošák Š, Zapletal, Ovčačík, Maťa, Dubčák, Ulrych, Hradil, Kotas, trenér Pavel Kotas

13. 6. Holešov – Bystřice pod Hostýnem, muži A 3:0 (3:0)
Poslední zápas A týmu měl jednoznačný průběh, jak je vidět z poločasového výsledku. Domácí dali šanci hráčům, kteří do jarní části nenastupovali v základu. Po pěkné kombinační akci šli domácí ve 22. minutě do vedení, ve 29. minutě využil domácí hráč nedorozumění brankáře Trochty se stoperem a bylo to 2:0. Po nádherné individuální akci změnil Josef Křenek skóre na konečných 3:0. Druhý poločas se za velkého vedra jen dohrával.

Sestava jara:  Trochta, Konečný – Klimek, Habanec, Dluhoš, Tureček, Světlík, Zapletal, Kušík M., Krajcar, Šindelek, Sadil, Zámorský, Ondroušek D., Pálka, Hradil, Machala P.

4. 6. Rymice – Bystřice pod Hostýnem, muži B 3:2 po PK branky: Dluhoš, Sadil

19. 6. se na hřišti v Zahájeném konal 8. ročník vzpomínkového zápasu věnovaný V. Vildovi. Memoriálu se zúčastnili bystřičtí hráči z minulých let, kteří se na hřišti postavili proti současným. Vzpomínalo se na hráče, trenéra a úspěšného funkcionáře, za jehož působení klub dosáhl největších úspěchů ve své historii.

Příprava mužů na novou sezonu: ne 12. 7. Zemská osa Mrlínek/ 18.7. Hranice/ 22. 7. Všechovice/  25. 7. Ústí/  2. 8. první kolo krajského poháru/   8. 8. první mistrovský zápas.
Sledujte prosím aktuální informace v klubové skřínce. Přejeme pěkné léto a v novém ročníku nám zachovejte přízeň.