ARCHIV MUBPH.CZ

Jak dopadl třetí ročník Hostýnské padesátky

Další ročník cyklomaratonu Hostýnská padesátka se uskutečnil za značně letního počasí o prvním srpnovém víkendu v Bystřici pod Hostýnem. Na start na Masarykově náměstí se postavil více než 400 jezdců a dalších 128 dětí se zúčastnilo dětských závodů v parku Zahájené. Závod odstartoval pár minut po poledni za účasti místostarosty města Bystřice pod Hostýnem Jiřího Otta. Diváci i jezdci byli pořádně nažhaveni.

Součástí doprovodného programu, který probíhal v areálu fotbalového hřiště v Zahájeném, byla tradičně dražba dresu známé cyklistické osobnosti. V prvním ročníku se dražil dres bikerky Terezy Huříkové, v loňském roce nejlepšího českého silničáře Romana Kreuzigera a letos dres vítěze jarní klasiky Strade Bianche 2015 a druhého muže letošního pekla severu Paris – Roubaix Zdenka Štybara. Malému Matýskovi Novákovi z Olomouce, který trpí dětskou mozkovou obrnou, připutuje z vydraženého dresu neuvěřitelných 50 000 tisíc korun.

Limit na projetí tratě byl 5 hodin, pohodovější cyklisté tedy měli dost času. Do cíle hlavního závodu dorazilo 427 závodníků. Absolutním vítězem závodu se stal Jiří Hradil (FORCE KCK Zlín) a kategorii žen ovládla Lenka Bulisová z Bystřice pod Hostýnem (4EVER Cyklo Bulis).